Uudet tuotteet

OTOFIX D1 MaxTilaustuote, toimitusaika 14vrk. 12kk takuu ja 24kk ilmaiset päivitykset valmistajanLue lisää »
OTOFIX IM2Tilaustuote, toimitusaika 14vrk. 12kk takuu ja 24kk ilmaiset päivitykset. OTOFIXLue lisää »
VAG CAN Pro12kk takuu ja 12kk ilmaiset päivitykset. VAG CAN Professional (CAN+UDS+K-linja)Lue lisää »
SmartSafe WA61312kk takuu. SmartSafe WA613 on innovatiivinen kokonaisuus pyöränsuuntaukseen.  HelppokäyttöinenLue lisää »
Iveco Core XS VCI4 24kk takuu. Aito ja alkuperäinen Ivecon merkkitesteri UDT (Unified Diagnostic Tool)Lue lisää »

Yhteystiedot

Ikatech Oy
Turkiloinen 40
39530 Kilvakkala
0458501007
ikatech@ikatech.fi

Asiakaspalvelu avoinna:

Ma: Suljettu
Ti: 11-15.00
Ke: Suljettu
To: 11-15.00
Pe: Suljettu

Sähköposteihin pyrimme vastaamaan 1-2 työpäivän kuluessa.
« Takaisin

iDuctor W2300 Power+



12kk takuu.

iDuctorin uusi tehokkaampi 2300W versio. Se on ammattikäyttöön tarkoitettu käsikäyttöinen induktiolämmitin, joka soveltuu erilaisille metalliosille, kuten vaihteisto-komponenttien, laakerien, laakeripesien, pulttien, muttereiden, putkien ja pienien pintojen lämmitykseen paikallisesti. Kohdennetun lämmityksen ansiosta ympärillä olevat muut kohteet eivät kuumene. Jumissa olevat osat laajentuvat ja irtoavat helpommin.

Entistäkin tehokkaamman 2300W lämmityksen ansiosta iDuctor voi nyt lämmittää isompia ja painavampia elementtejä, joita varten aiemmin tarvittiin raskaampia työkaluja. Koska tehoa on enemmän, voidaan käyttää entistä pidempiä induktoreja.

Kestävään muovisalkkuun pakattu laite toimitetaan verkkojohdon ja seuraavien induktiokelojen kanssa:

  • Spiraalikela, M8
  • Spiraalikela, M10
  • Joustava induktiokaapeli (pituus 2m)

 

Hinta:1 650.00 €