Uudet tuotteet

Launch X431 X-PROG 512kk takuu. Uudistunut malli, Launch X431 X-PROG 5 on ohjelmointilaite avaimilleLue lisää »
Launch X431 Moto Kit12kk takuu ja 12kk ilmaiset päivitykset. Launch X431 testereiden ns. moottoripyörienLue lisää »
Mercedes FBS4 ESL Repair12kk takuu. Onko tuttu vikakoodi? - B225409 - The electric steering lock is malfunctioningLue lisää »
Renault CAN500 ESL Emulator12kk takuu. Renault rattilukon emulaattori, plug and play. Tuetut mallit: ESLLue lisää »
Fassi Diagnostic (FD) 12kk takuu. Fassi kappaletavaranostureiden diagnostiikkaan 5pin kaapeli sekä RS232Lue lisää »

Yhteystiedot

Ikatech Oy
Turkiloinen 40
39530 Kilvakkala
0458501007
ikatech@ikatech.fi

Asiakaspalvelu avoinna:

Ma: Suljettu
Ti: 11-15.00
Ke: Suljettu
To: 11-15.00
Pe: Suljettu

Sähköposteihin pyrimme vastaamaan 1-2 työpäivän kuluessa.
« Takaisin

Bosch FSA760 Edition

Bosch FSA760 (sis. KTS540) on monipuolinen testausjärjestelmä ammattilaisille. Järjestelmä koostuu FSA-mittausmoduulista, tunnistimista, laitevaunusta ja tietokoneesta. Se on varustettu 19" kosketusnäytöllä ja siihen voidaan liittää kaikki muut diagnoosimoduulit ja lisävarustelaitteet. FSA760 on tulevaisuuden järjestelmä ammattikorjaamoille. Nopeampi ja tuottavampi vianetsintä monipuolisten ominaisuuksien ansiosta. Esimerkiksi tunnistimet ja komponentit voidaan testata niiden ollessa paikoillaan ajoneuvossa.

  • Komponenttitestaus: Vian täsmälliseen paikantamiseen käytetään Boschin kehittämää uutta FSA-komponenttitestausta. Mittaustekniikka ja näyttö säädetään tällöin varta vasten kullekin komponentille, joka testataan sen jälkeen paikalleen asennettuna. Näin useissa tapauksissa vältytään aikaa vievältä ja kalliilta rakenneosien vaihtamiselta.
  • Signaaligeneraattori: Vain Boschin FSA-laitteissa käytettävä uutuus. Ratkaisu mahdollistaa tunnistimien, tulojohtojen ja pistokkeiden testaamisen paikalleen asennettuina.

Varustettu ammattimaiseen diagnosointiin:

  • Innovatiivinen käyttö kosketusnäytön avulla.
  • Täydellinen järjestelmä laitevaunussa, sisältää mittausmoduulin ja tietokoneen, 19" kosketusnäytön, kauko-ohjaimen sekä tulostimen.
  • Tehokas oskilloskooppi.
  • Ohjelmistossa erilaiset testausvaiheet ja komponenttitestit sähköisten ja elektronisten järjestelmien testaamiseen.
  • Valikko-ohjatut testivaiheet järjestelmälliseen diagnosointiin.
  • Komponenttien aikaa säästävä testaus niiden ollessa paikoillaan.
  • Signaaligeneraattori tunnistinpiirien testaamiseen.
  • Akun lepovirtamittaus jopa 24 tuntia.
  • Väyläjärjestelmien mittausmahdollisuus (esim. CAN-väylä).
  • Vertailukäyrien tallennus- ja latausmahdollisuus.

Laite tarvitsee myös ESI[tronic] 2.0 ja Compacsoft[plus] ohjelmistot sekä lisenssit! Kysy tarjous!

Hinta:20 000.00 €